Czym jest układ celowy w CV
fot.unsplash.com

Ogłoszeń o pracę jest mnóstwo! Na samym OLX znajdziesz ponad 12 tysięcy ogłoszeń z branży budownictwa i remontów, ponad 4 tysiące ogłoszeń z gastronomi, 11 tysięcy ogłoszeń związanych z kierowaniem pojazdów itp. Jak to więc możliwe, że pomimo wysyłania CV wciąż brak odpowiedzi? Czy aby na pewno jest, aż tyle chętnych na jedno stanowisko? Niestety ma na to wpływ nie tylko ilość kandydatów, ale i to jak wygląda twoje CV. Upewnij się, że jest dopracowane.

Poszukiwania pracy nie są łatwe. Rozumiemy to. Za czasów naszych rodziców czy dziadków wchodziło się do firmy, mówiło, że chce się pracować i zazwyczaj od razu, od ręki, otrzymywało się pracę. Teraz tworzymy finezyjne CV z ładnymi ikonkami opisującymi nasze zainteresowania, płacimy za to, aby profesjonaliści zrobili je za nas, a nawet i piszemy długie listy motywacyjne. Z nami cały proces będzie znacznie łatwiejszy. Powiemy ci, krok po kroku co robić i jak stworzyć idealne CV. Zresztą czytaj dalej i przekonaj się sam.

Zapraszamy także na inne artykuły z tej serii:

Czym jest układ celowy w CV
fot.unsplash.com

Czym jest układ celowy w CV? Dlaczego to dobry sposób na Curriculum vitae?

CV, czyli Curriculum Vitae to nic innego jak życiorys zawodowy, który wysyła się często wraz z listem motywacyjnym do pracodawcy, „prosząc” go o zatrudnienie. CV może mieć różne układy jak np. układ chronologiczny, układ funkcjonalny czy właśnie układ celowy na którym się dziś skupimy. Co to właściwie jest i kiedy warto to zastosować? Odpowiadamy!

W układzie celowym w CV wymienia się tylko i wyłącznie informacje, które pasują do przedstawionej oferty pracy. Oczywiście wciąż muszą to być informacje prawdziwe z twojego życiorysu, absolutnie nie mogą to być kłamstwa czy oszustwa. W ten sposób dopasowujesz praktycznie w 100% CV do danej firmy czy raczej stanowiska, co sprawia, że osoba, która dostaje twoje CV od razu myśli oraz wie, że jesteś idealnym kandydatem.

Jak zastosować układ celowy w CV, aby wyjść na idealnego aplikanta?

Przede wszystkim opieraj się na prawdziwych informacjach. Znajdź ofertę pracy, która cię interesuje, a następnie zerknij do swojego życiorysu. Jeśli masz już gotowe CV w układzie np. chronologicznym to z łatwością możesz je przerobić, jeśli nie to stworzenie CV od podstaw nie powinno sprawić większego problemu. Zobacz jakie oczekiwania ma potencjalny pracodawca. Na tej podstawie możesz nie tylko stworzyć swoje CV, ale także i określić swoje mocne i słabe strony, co przyda ci się na rozmowie kwalifikacyjnej. W tym układzie CV bardzo istotny jest opis twoich kompetencji, osiągnięć i umiejętności.

Czym jest układ celowy w CV
fot.unsplash.com

Kiedy zastosować układ celowy w CV?

To rozwiązanie jest idealne dla osób, które chcą całkowicie zmienić branżę w jakiej pracowali. Dlaczego? Ponieważ rekruter widzi, że pasujesz do danego stanowiska. Przy układzie chronologicznym mógłby pomyśleć, że CV wysłałeś od niego przez pomyłkę, skoro ostatnie trzy twoje zatrudnienia były w branży budowlanej, a teraz aplikujesz na projektanta mody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here