Co powinieneś napisać o swoim celu zawodowym w Curriculum Vitae
fot.unsplash.com

O celu zawodowym często się zapomina lub nawet nie wie, że powinno się go umieścić w CV. Dziś wytłumaczymy ci czym jest cel zawodowy, w jaki sposób go napisać i gdzie umieścić. To pozwoli ci na wyróżnienie się na tle innych kandydatów. Jeśli dodatkowo zastosujesz wskazówki, zawarte w naszych artykułach, w szybki i prosty sposób stworzysz idealne CV, które zagwarantuje ci pracę twoich marzeń. Czytaj dalej i sam się przekonaj!

Zapraszamy także na inne artykuły z tej serii:

Co powinieneś napisać o swoim celu zawodowym w Curriculum Vitae
fot.unsplash.com

Co to tak właściwie jest cel zawodowy w Curriculum Vitae?

Czym jest cel zawodowy w twoim życiorysie zawodowym? Czy to odpowiedź na słynne pytanie z rozmowy kwalifikacyjnej ”Gdzie widzi się pan za 10 lat?”. A może to zwieńczenie twojego całego dorobku zawodowego? Otóż Cel zawodowy w Curriculum Vitae nazywany jest również podsumowaniem zawodowym, częstym stwierdzeniem jest także że jest on tym samym co profil zawodowy, ale w naszym pięknym kraju wciąż część osób piszących CV, nie zna żadnego z tych określeń. Co gorsza, mało kto ma pojęcie o wartości tego akapitu w życiorysie zawodowym.

Cel zawodowy to nic innego jak niedługi, niemniej jednak obszerny opis sylwetki zawodowej kandydata rozpoczynający CV. Powinien on zawierać co najwyżej 3-5 zdań. Nie ma sensu rozpisywać się na pół strony. CV to wciąż dokument, który powinien być konkretny i opierać się na kluczowych informacjach. Długie akapity, zdania i argumenty pozostaw na list motywacyjny.

Tworząc swój cel zawodowy w CV, zwróć uwagę na to, aby zawierał najważniejsze, z punktu widzenia twojego przyszłego szefa, informacje o tobie. Najważniejsze to, aby cel zawodowy napisany przez ciebie uwzględnił twoją specjalizację oraz przedstawiał twoje główne umiejętności twarde oraz miękkie. Nie wahaj się, jeśli chcesz w nim umieścić swoje osiągnięcia i plany na zawodową przyszłość. Cel zawodowy umieszcza się na samej górze CV przed opisem twojego doświadczenia zawodowego. Tak więc musimy się, wyjątkowo skupić pisząc tę część Curriculum Vitae, ponieważ są to pierwsze zdania, które przeczyta rekruter o tobie jako człowieku. Mogą zadziałać one na twoją korzyść, jeśli są napisane umiejętnie lub wręcz przeciwnie – na twoją niekorzyść, jeśli źle to wszystko sformujesz.

Co powinieneś napisać o swoim celu zawodowym w Curriculum Vitae
fot.unsplash.com

Co możesz umieścić w sekcji celu zawodowego, aby zachęcić rekrutera do przeczytania reszty twojego Curriculum Vitae?

Zastanawiasz się co konkretnie tam napisać? Mamy dla ciebie kilka propozycji, które na pewno uda ci się dopasować do oferty pracy, jak i swojego doświadczenia zawodowego:

  • Twój pomysł na wdrażanie nowych rozwiązań i usprawnianie procesów,
  • W jaki sposób się doskonalisz i rozwijasz dotychczasowe umiejętności,
  • Chęć zdobycia nowych umiejętności i poznania unikalnych narzędzi,
  • Realizowanie pasji związanej z daną branżą,
  • Swoją chęć kształcenia się oraz samorozwoju,
  • To, że z zapałem podejmujesz się nowych wyzwań,
  • To, że z uśmiechem na ustach wcielasz w życie swoje pomysły,
  • Twój pomysł na zwiększenie dochodów firmy, do której aplikujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here