CV (Curriculum Vitae) - co to jest
fot.unsplash.com

Dlaczego odpowiednio złożone Curriculum Vitae powinno być dla ciebie priorytetem w poszukiwaniu pracy? W tej serii artykułów pokażemy ci, jakie elementy pisanego życiorysu są niezbędne i jak opisać swoje życie zawodowe w sposób ciekawy dla przyszłego pracodawcy lub klienta, który z miliona innych pracowników będzie chciał wybrać właśnie ciebie. Dobrze skonstruowane CV ukazuje naszą kreatywność i pozwala na dobór stanowiska, w którym będziemy się spełniać, należycie wypełniać obowiązki i się rozwijać. Być może nie usłyszysz o tym od headhuntera, ale życiorys napisany w odpowiedni sposób sprawia, że stajesz się wartościowy dla przyszłego pracodawcy.

Pamiętaj, że dobrze sformułowane zdania mogą w skuteczny sposób ukazać, że poważnie podchodzisz do stanowiska, które chcesz objąć. Twoje Curriculum Vitae musi się wyróżniać i przyciągać uwagę jak dumny paw podczas gdy inne CV pozostaną niezauważone jak pospolite czarno białe gołębie. Pamiętaj, aby informacje zawarte w CV zawsze dostosowywać do stanowiska, na które aplikujesz. Jeśli te wymagania cię przerażają i uważasz, że nie jesteś w stanie napisać dobrego życiorysu… to nie panikuj i zdaj się na nasz profesjonalizm i starannie selekcjonowane informacje! Poniżej przedstawiamy ci listę najważniejszych pytań i odpowiedzi, które dotyczą CV i zagadnień z nim związanych. Nie wahaj się, wybierz coś dla siebie i ulepsz swój życiorys tak, aby praca twoich marzeń w końcu znalazła się w zasięgu twoich rąk.

CV (Curriculum Vitae) - co to jest
fot.unsplash.com

Czym jest CV jak rozumieć opisanie swojego życiorysu na jednej stronie A4?

CV to skrót od starołacińskich słów czy raczej zwrotu ”Curriculum vitae”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza bieg życia, niektórzy z odważniejszych tłumaczy języka łacińskiego tłumaczą CV jako przebieg życia. W dzisiejszych czasach Curriculum vitae jest niczym innym jak tylko życiorysem zawodowym, w którym przedstawiona jest cała esencja wartości danego człowieka dla pracodawcy, jego umiejętności, cech osobowości, doświadczenia zawodowego oraz umiejętności interpersonalnych.

Jakie zadanie ma twoje CV, co tak naprawdę powinieneś chcieć przez nie pokazać?

Życiorys to nie twoja autobiografia! Nie staraj się przeładować informacjami swojego przyszłego pracodawcy. Warto transparentne wypunktować swoje zalety, edukację czy kursy, które sprawią, że będziemy odpowiednimi kandydatami na naszą wymarzoną posadę. Co zatem musi zawierać CV? Odpowiedź jest prosta i skomplikowana jednocześnie bardzo prosta, a mianowicie to zależy. Bowiem nie można wymagać tego samego w Curriculum Vitae od osoby aplikującej do przedsiębiorstwa finansowego, a inaczej kierowcy ciężarówki lub kelnera.

CV (Curriculum Vitae) - co to jest
fot.unsplash.com

Najlepiej jeśli do każdej swojej aplikacji o pracę podejdziesz indywidualnie i wybierzesz najważniejsze, wyróżniające cechy dostosowane do przedsiębiorstwa, do którego będziesz chciał należeć. Nie będzie błędem jeśli w tym samym czasie wyślesz inaczej stworzone CV do różnych firm, w których będziesz chciał w przyszłości pracować!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here