Biuro pośrednictwa pracy w Warszawie

W Warszawie, podobnie jak w większości dużych miast w Polsce, lawinowo wręcz rośnie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pracodawcy, którzy tygodniami czy miesiącami nie mogą uzupełnić wakatów w swoich firmach, chętnie powierzają to zadanie profesjonalistom. Szukając biura pośrednictwa pracy w Warszawie powinieneś jednak zachować ostrożność. Nie każde takie biuro zagwarantuje Ci odpowiednią obsługę i rozwiązanie Twoich problemów kadrowych. Na co należy tutaj szczególnie uważać? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Wiele biur pośrednictwa pracy oferuje wąską specjalizację

Tą specjalizacją może być na przykład masowe pozyskiwanie pracowników fizycznych, nisko lub niewykwalifikowanych, na stanowiska produkcyjne, robocze etc. Na rynku działa dziś wiele biur pośrednictwa pracy, które skupiają się na leasingowaniu pracowników tymczasowych. Co oczywiste, ich oferta nie będzie adekwatna w stosunku do potrzeb na przykład firm IT czy z sektora bankowości inwestycyjnej.

Kolejną grupę biur pośrednictwa pracy w Warszawie tworzą te, które skupiają się na pozyskiwaniu dla swoich klientów pracowników ze Wschodu. I choć wśród emigrantów z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii etc. można znaleźć wielu fachowców, to jednak znacznie częściej osoby te podejmują zatrudnienie na niskich stanowiskach.

Jeśli więc Twoim celem jest pozyskanie pracowników wyższego szczebla czy po prostu posiadających konkretne kwalifikacje zawodowe, to na dobry początek sprawdź, czy wstępnie wybrane biuro pośrednictwa pracy rzeczywiście może Ci w tym pomóc.

Upewnij się, czy biuro pośrednictwa pracy ma doświadczenie w Twojej branży

Zdecydowana większość biur pośrednictwa pracy w Warszawie obsługuje klientów z branży budowlanej, gastronomicznej, produkcyjnej, hotelarskiej, transportowej i logistycznej. Wynika to z tego, że w tych sektorach panuje ciągły niedobór pracowników.

Trudno jest natomiast spodziewać się, że biuro pośrednictwa, które do tej pory budowało dla swoich klientów zespoły złożone z pracowników o niskich kwalifikacjach, będzie w stanie szybko i rzetelnie zweryfikować kandydatów na stanowiska np. managerskie czy wymagające specjalistycznej wiedzy w wąskiej dziedzinie – jak ma to miejsce chociażby w branży IT.

Dlatego zawsze warto dopytać, jakiego klienta na co dzień obsługuje dane biuro pośrednictwa pracy i najlepiej nawiązać współpracę z tym, które specjalizuje się w pozyskiwaniu pracowników dla firm z Twojego sektora.

Gdy liczy się jakość pracowników, a nie ich liczba

Nie jest wielką tajemnicą, że wiele biur pośrednictwa pracy realizuje przede wszystkim te zlecenia, gdzie celem jest pozyskanie dla klienta możliwie jak największej liczby pracowników – bez weryfikowania ich kwalifikacji (liczy się tylko chęć do pracy). Przykładem mogą być tutaj biura obsługujące klientów z branży przetwórczej, rolnej, sadowniczej.

Jeśli Twoja firma potrzebuje pracowników posiadających konkretne kompetencje, nie „na sztukę”, ale z akcentem na ich umiejętności, wykształcenie oraz cechy charakterologiczne, to powinieneś poszukać biura pośrednictwa pracy działającego na poziomie agencji rekrutacyjnej (agencji HR). Zapewni Ci ono dużo lepszą obsługę, a przede wszystkim zagwarantuje szybkie wyselekcjonowanie najlepszych kandydatów wraz z wnikliwą weryfikacją ich umiejętności.

Czym jeszcze powinieneś się kierować przy wyborze biura pośrednictwa pracy w Warszawie?

Najważniejszym kryterium jest oferta danej firmy. Jeśli rzeczywiście trafisz na typowe biuro pośrednictwa pracy, to raczej nie spodziewaj się, że zaoferuje Ci ono obsługę w zakresie na przykład headhuntingu czy doradztwa HR, nie wspominając już o wsparciu brandingowym. Pisząc inaczej: jeśli potrzebujesz tylko jak największej liczby pracowników, w tym niewykwalifikowanych, to każde biuro pośrednictwa będzie odpowiednim adresem.

Jeśli jednak oczekujesz lepszej jakości obsługi i szukasz pracowników na stanowiska wymagające specjalistycznych kwalifikacji, to obierz zupełnie inny kierunek i poszukaj renomowanej agencji HR, która ma w swojej ofercie takie usługi, jak wspomniany headhunting, rekrutację stałą czy outsourcing pracowników o wysokich kompetencjach zawodowych.

Wybierając agencję zwróć uwagę na jej renomę. Poszukaj informacji o niej w Internecie, popytaj wśród znajomych przedsiębiorców, zapoznaj się z opiniami pod jej wizytówką. Najwyżej ocenianym biurem pośrednictwa pracy w Warszawie jest Verita HR – agencja rekomendowana przez aż 97 proc. klientów biznesowych oraz 90 proc. zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników.

W ofercie Verita HR znajdziesz zarówno typową usługę pośrednictwa pracy, jak i specjalistyczny outsourcing procesów rekrutacyjnych, headhunting, usługę budowania zewnętrznych zespołów złożonych z fachowców w dziedzinie finansów, bankowości inwestycyjnej czy IT, a także doradztwo HR. Agencja rekrutuje również na rzecz centrów usług wspólnych BPO i SSC. Z pełną ofertą Verita HR możesz się zapoznać na oficjalnej stronie internetowej agencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here