Certyfikaty, uprawnienia zawodowe
fot.unsplash.com

Kwalifikacje, certyfikaty czy uprawnienia podnoszą cię w górę. Dzięki nimi wychodzisz na lepszego pracownika, a co istotne świetnie wypełniają luki w zatrudnieniu. Dlatego zachęcamy cię do robienia wszelakich kursów czy szkoleń. Z pewnością jest to coś, czym warto się pochwalić. Nie każdy certyfikat jednak powinieneś umieszczać w swoim curriculum vitae. Dziś skupimy się na tym temacie i powiemy ci nie tylko, co warto tam wpisać, ale i w jaki sposób to opisać, aby wyjść dobrze przed potencjalnym pracodawcą. Gotowy? No to zaczynajmy!

Certyfikaty, uprawnienia zawodowe
fot.unsplash.com

Zapraszamy także na inne artykuły z tej serii:

Wybór kursów i szkoleń – które umieścić w CV?

Kursy i szkolenia często zwiększają naszą szansę na wymarzoną pracę. Świetnie wypełniają luki w CV, ale także i pokazują, że jesteś osobą, która nie boi się wyzwań, ciągle idzie do przodu, zdobywa nowe kwalifikacje i jest chętna do dalszej nauki. W teorii pracownik idealny! No właśnie, a jak to wygląda w praktyce? Wiele osób jednak nie wie, które kursy i szkolenia warto wpisać, które omijać i jak je w ogóle umieścić w CV. Właśnie dlatego – służymy pomocą! Wszystko ci wyjaśnimy!

Przede wszystkim w twoim CV powinny się znaleźć prawdziwe kursy, broń boże nie te wymyślone. Można to w łatwy sposób zweryfikować np. prosząc kandydata o dyplom, zaświadczenie czy nawet zadając mu pytanie na temat danego kursu. Pamiętaj więc, aby zawsze świadczyć prawdę i to nie tylko w CV, ale i na rozmowie kwalifikacyjnej.

Świetnie sprawdzą się kursy z marketingu, efektywnego zarządzania czasem, testowania oprogramowania itp. Kurs i szkolenia powinieneś dopasować do stanowiska na które aplikujesz. Upewnij się jednak, że masz potwierdzenie owego kursu np. dyplom czy papier informujący o zakończeniu szkolenia. Kursy, którymi chcesz się pochwalić, ale nie do końca mają znacznie na danym stanowisku możesz umieścić, ale nie skupiaj się na nich w znaczący sposób.

Certyfikaty, uprawnienia zawodowe
fot.unsplash.com

Certyfikaty językowe, czyli o językach obcych w CV

Często w CV wpisujemy także informacje o językach obcych, które znamy. To bardzo istotny szczegół. Warto więc zamieścić tam taką informację, jednak pamiętaj, aby nie być zbyt ogólnikowy. Zamiast napisać „język angielski” napisz „ukończyłem roczny kurs języka angielskiego na poziomie XX”. Jeśli kurs zdałeś dziesięć lat temu, upewnij się, że twoja wiedza i umiejętności dalej są na tym samym poziomie co kiedyś. Warto także napisać datę rozpoczęcia i zakończenia kursu.

Prawo jazdy, gdzie je wpisać w CV?

Często też informujemy o tym, że posiadamy prawo jazdy i jakiej kategorii. Tę informację najlepiej umieścić w polu „umiejętności”. Zwykłe kursy w polu „Wykształcenie” lub „Podsumowanie zawodowe”, ewentualnie jeśli masz się czym pochwalić, stwórz specjalną rubrykę np. „Kursy i szkolenia”. O prawo jazdy warto poinformować nie tylko w momencie w którym wysyłasz CV w odpowiedzi na ofertę pracy związaną z kierowaniem pojazdu, ale i każdym innym przypadku. Szczególnie polecamy, jeśli aplikujesz o pracę w innym miejscowości, niż twoje miasto, w którym mieszkasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here