Jak zarabiać więcej
fot.unsplash.com

Jedni mówią, że pieniądze szczęścia nie dają, inni głośno krzyczą, że te słowa są stekiem bzdur. Wiele zależy od podejścia danej osoby, ale kto nie wolałby płakać w Mercedesie, niż uśmiechać się na rowerze? Nie chodzi tylko o to, aby wygrać na loterii i wszystko wydać, a stworzyć sobie duże źródło dochodu, które zapewni bogactwo i bezpieczeństwo nie tylko nam, ale i całej naszej rodzinie czy przyszłym prawnukom. Czy to jest możliwe? Jak to osiągnąć?

W tym artykule dowiesz się:

  • Jacy są najbogatsi ludzie na świecie i w Polsce?
  • Z czego bierze się bogactwo?
  • Jak zarabiać więcej pieniędzy?

Jacy są najbogatsi ludzie na świecie i w Polsce?

Kto z nas nie chciałby być jak Jeff Bezos? Według danych ma on majątek wyceniany na 184 miliardów dolarów. Niedawno przegonił go Elon Musk z majątkiem wycenionym na 185 miliardów dolarów. Na trzecim miejscu znajdziemy Billa Gatesa z majątkiem wycenionym na 132 miliardów dolarów. Jak sprawa wygląda w Polsce? Za najbogatszego Polaka uznaje się Michała Sołowowa, którego majątek oszacowano na kwotę 15,5 mld zł, dalej znajdziemy Tomasza Biernackiego, którego majątek oszacowano na 13 mld złotych, a jeszcze dalej Zygmunta Solorza, którego majątek wynosi 13 mld złotych. Co łączy tych wszystkich ludzi?

Jak zarabiać więcej
fot.unsplash.com

Z czego bierze się bogactwo?

Bogactwo niektórych osób lubimy usprawiedliwiać sobie tym, że ktoś miał łatwiej, jego rodzice mieli więcej pieniędzy, lepiej się uczył, znalazł lepszą pracę itp. Nie ma to jednak sensu i niczego dobrego nie przyniesie. My uważamy coś innego – nie liczy się szkoła, jaką skończysz, a to jakie masz podejście do zarabiania pieniędzy. Wszystkie nazwiska, które wymieniliśmy wyżej z pewnością są ci znane albo przynajmniej część z nich. Ci mężczyźni mają jednak ze sobą coś wspólnego i mowa tutaj o różnych źródłach dochodu!

  • Michał Sołowow – właściciel Synthosu (branża chemiczna), Cersanitu (ceramika sanitarna), Barlinek (deski podłogowe), sieci sklepów Komfort, North Food, New Era Materials itd. dodatkowo działał w radiu, posiada fundację, jest inwestorem i kierowcom rajdowym;
  • Tomasz Biernacki – właściciel supermarketów Dino, posiada udziały w Agro-Rydzyna;
  • Zygmunt Solorz-Żak – właściciel firm takich jak: Elektrim, ZE PAK, Cyfrowy Polsat (Polkomtel, w tym Aero2 i Sferia, Netia, Telewizja Polsat, Superstacja), Plus Bank, Premium Mobile, Antena 1 itd.
  • Jeff Bezos – właściciel Amazona, Blue Origin oraz The Washington Post;
  • Elon Musk – współzałożyciel lub założyciel np. PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink, Boring Company, Pravduh.com, SolarCity, Thud, Zip2, X.com, OpenAl, Hyperloop;

Wnioski nasuwają się same – każda z tych osób ma wiele źródeł dochodu.

Jak zarabiać więcej pieniędzy?

Patrząc na powyższe dane można by wywnioskować, że kluczem do tego bogactwa, które tak wiele osób próbuje osiągnąć jest posiadanie wielu różnych firm. Oczywiście, jeśli założysz 10 firm, które odnoszą ogromne sukcesy to bogactwo jest nieuniknione. Ta rada jednak z naszej strony nie byłaby radą, w końcu każdy to wie, prawda? Spójrzmy na to przez Polskie realia. Założenie działalności gospodarczej jest darmowe, utrzymanie jej często wykańcza małych przedsiębiorców. Nie polecamy zatem na start otwierać 5 różnych firm, nie o to chodzi.

Jak zarabiać więcej
fot.unsplash.com

Mówi się, że trzeba się dobrze uczyć, żeby mieć dobrą pracę i po części się zgadzamy jednak sama praca na etacie, rzadko kiedy pozwala na krok w stronę bogactwa. Musisz szukać dodatkowych źródeł dochodu. Jakich? Odpowiedzią może być freelancing, naprawianie czegoś, na czym się znasz, sprzedawanie starych ubrań czy przedmiotów, udzielanie korepetycji, dodatkowy etat, praca jako freelancer i na etacie na raz, inwestycje w giełdę, posiadanie nieruchomości, które później wynajmujesz itp. Możliwości jest naprawdę sporo, wiele zależy od tego, w czym czujesz się dobrze, co potrafisz zrobić, co cię interesuje i jakie masz możliwości. Nie warto jednak ograniczać się do etatu i po 8 godzinach pracy siadać na kanapę. Lepiej pracować za młodu, kiedy ma się na to siłę i czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here