Aplikacje idealne dla freelancerów
fot.unsplash.com

Zastanawiasz się, jak możesz sobie pomóc w pracy Freelancera? To bardzo proste! Aplikacje są coraz ciekawsze i mają coraz więcej funkcji. Może, zamiast grać w gry czy przeglądać social media, warto ściągnąć coś, co pozwoli ci na lepsze samopoczucie, lepszą organizację swojej pracy i większą motywację do działania? Mamy dla ciebie kilka fajnych propozycji! Zerknij sam.

W tym artykule dowiesz się o aplikacjach takich jak:

  • Forest
  • Productive
  • Kalendarz Google
  • Rainymood
  • Coffitivity
  • Trello

Aplikacje idealne dla freelancerów! Forest

Forest -moglibyśmy o niej pisać w nieskończoność, ta aplikacja to prawdziwe mistrzostwo. Jest popularna na całym świecie. Kosztuje jedynie 8,99 złotych!  Działa podobnie, jak dwie poprzednie, ale ma duży, fajny plus. Mowa tutaj o drzewku. Za każdym razem, gdy wyłączycie telefon (zablokujecie go) wirtualne drzewko rośnie. Za ten czas dostajecie także monety, które później wymieniacie na inne, nowe drzewka.

Aplikacje idealne dla freelancerów! Productive

Productive – aplikacja działa w prosty sposób. Na początku ustawiasz godzinę, o której zwykle wstajesz np. 8:30, później ustawiasz, kiedy chcesz mieć chwilę refleksji nad swoim dniem np. o 20:00. Aplikacja zada ci kilka pytań jak np. „Czy często odkładasz sprawy na później?”, „Czy trudno ci się skupić?” oraz „Co chcesz osiągnąć dzięki Productive?”. Masz do wyboru trzy opcje: „Chcę wykształcić dobre nawyki”, „Chcę być zorganizowany” oraz „Jeszcze nie wiem”. Wybierasz nawyki, które chcesz wcielić w życie. Ustalasz sobie jakie cele cię interesują. Co istotne nie są to tylko cele zawodowe, ale i zwykłe codzienne.

Aplikacje idealne dla freelancerów
fot.unsplash.com

Aplikacje idealne dla freelancerów! Kalendarz Google

Kalendarz Google – bez tego nie da się obejść. Kalendarz Google, choć prosty i poczciwy świetnie sprawdza się nie tylko do organizacji swojego dnia i tworzenia listy zadań, ale i w prosty sposób pozwoli ci określić, ile czasu zajmuje ci np. zrobienie jednego zlecenia. Ile przerw robisz w ciągu dnia czy ile czasu potrzebujesz, aby wykonać wszystko, co powinieneś. Co istotne – jeśli na komputerze i na telefonie zalogujesz się na to samo konto Google, wszystko będzie się automatycznie synchronizować.

Aplikacje idealne dla freelancerów! Rainymood i Coffitivity

Nie lubisz pracować w ciszy, a piosenki albo cię nudzą albo zbyt rozpraszają? Mamy dwie fajne propozycje!

Rainymood – aplikacja, która puszcza ci odgłosy deszczu, masz do wyboru różne wersje. Świetnie sprawdza się nie tylko do pracy, ale i np. do zasypiania, medytacji, ćwiczeń czy chwili relaksu.

Coffitivity – deszcz to nie twoje klimaty? Tęsknisz za pracą w kafejce, kawiarni czy workspace w galerii handlowej? Spróbuj tej aplikacji! Ma ona wgrane dźwięki (długie dźwięki), które zostały nagrane w kawiarni. Słychać sam szum, stukanie kubków, stłumione rozmowy, otwierające się drzwi i ekspres do kawy. Marzenie!

Aplikacje idealne dla freelancerów
fot.unsplash.com

Jeśli nie chcesz specjalnie ściągać do tego aplikacji zerknij na YouTube, jest tam mnóstwo playlist. Podlinkujemy ci kilka z nich.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/rcWynJROnyI” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/B7AbWVA_7ZM” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mUeZDu9rBH8″ frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Aplikacje idealne dla freelancerów! Trello

Trello – idealna aplikacja zarówno dla freelancerów, którzy pracują w pojedynkę, jak i dla osób, które działają w grupie. Możesz na specjalnie stworzonych tablicach umieszczać zadania. Gdy je wykonasz, jednym kliknięciem zaznaczą się one jako zrobione. Możesz dodawać linki, zdjęcia, daty czy nawet ustawiać priorytety na dane zadanie. Świetnie sprawdzi się do organizacji, jeśli masz dużo zleceń.

Aplikacje idealne dla freelancerów! iDoneThis

iDoneThis – prosty serwis, który pomaga w zwiększeniu efektywności. Każdego dnia na twoją skrzynkę dostaniesz maila z zapytaniem „Co dziś zrobiłeś?”, jako przypomnienie, aby wypełnić. Odpowiedzi są zachowywane, co oznacza, że pod koniec tygodnia czy miesiąca, jeśli chcesz, możesz sprawdzić swoje postępy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here