Kurier

Nadanie przesyłki w dzisiejszych czasach to bułka z masłem. Jednak mimo tego niektórzy wciąż popełniają błędy, które mogą znacznie utrudnić kurierom pracę. Jak uniknąć pomyłek przy wysyłce paczki?

Jakie błędy popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Błędy pojawiające się przy nadawaniu paczek najczęściej wynikają z pośpiechu, roztargnienia czy przeoczenia jakichś istotnych informacji. I chociaż są to drobne pomyłki, które z pozoru wyglądają dość niewinnie, to niestety mogą prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji – takich jak utrudnienie pracy kuriera, wydłużenie czasu dostawy, czy też uszkodzenie zawartości paczki.

Jest kilka błędów, które nadawcy popełniają najczęściej. Zaliczamy do nich:

  • nieodpowiednie zabezpieczenie paczki,
  • nieprawidłowo określone wymiary lub waga paczki,
  • błędny adres odbiorcy,
  • brak odpowiedniej etykiety na przesyłce.

Nieodpowiednie zabezpieczenie paczki

Bez znaczenia, co chcemy wysłać – paczka zawsze musi zostać porządnie zabezpieczona! Jeśli zrobimy to źle, przesyłka może nie dotrzeć w całości do odbiorcy lub przedmioty znajdujące się w środku mogą ulec zniszczeniu.

Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie opakowanie. Drobne przedmioty można wysłać w kopercie bąbelkowej, a trochę większe – w sztywnym, nieuszkodzonym kartonie. Przedmioty zapakowane w karton powinny być starannie owinięte folią bąbelkową i zaklejone taśmą. Wolne przestrzenie w pudełku należy wypełnić specjalnym wypełniaczem – np. kulkami styropianowymi, wiórkami papierowymi, czy też pogniecionymi gazetami. 

Do wysyłki bardzo dużych przedmiotów najlepiej sprawdzają się europalety. Towar na palecie należy ułożyć dość ścisło, a następnie zabezpieczyć folią stretch i specjalnymi taśmami.

Złe określenie wymiarów i wagi przesyłki

Wiele osób błędnie określa wymiary bądź wagę wysyłanej paczki. Kurier może odmówić przyjęcia takiej przesyłki. Jeśli jednak ją przyjmie, firma kurierska może naliczyć dodatkowe opłaty za wykonaną usługę. Przed nadaniem paczki należy ją dokładnie zmierzyć i zważyć. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieprzyjemności związanych z nieprawidłowym określeniem formy przesyłki. 

Błędny adres lub brak etykiety

Nieprawidłowy kod pocztowy, literówka w nazwisku, czy też błędna nazwa ulicy lub miejscowości – takie drobne pomyłki mogą znacznie utrudnić kurierowi pracę i wydłużyć czas doręczenia przesyłki. Dane należy zawsze wpisywać powoli. Warto je również sprawdzić przed ostatecznym nadaniem paczki. 

Etykieta zawiera wszystkie szczegółowe informacje o przesyłce i służy do jej identyfikacji. Jeśli nie znajdzie się na paczce, kurier może odmówić jej przyjęcia.

Jak nie popełniać tych błędów?

Aby uniknąć pomyłek podczas nadawania paczki, warto skorzystać z usług profesjonalnego brokera kurierskiego. Takie usługi świadczy firma Kurierovo. Za pośrednictwem platformy można w prosty i szybki sposób nadać paczkę w dowolne miejsce w Polsce i na świecie. Przez serwis można tanio zamówić kuriera do domu, który odbierze paczkę i dostarczy pod wskazany adres. Wszystkie formalności załatwia się w kilka minut. Platforma szczegółowo prowadzi klienta przez poszczególne etapy nadania przesyłki, dzięki czemu ryzyko popełnienia ewentualnych błędów spada praktycznie do zera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here