Firmy kurierskie – jak znaleźć ofertę kurierską, wybrać i zamówić

0
1001

W ciągu ostatnich dwóch lat sytuacja na rynku usług kurierskich drastycznie się zmieniła. Oczywiście – była to zmiana na korzyść dla samych kurierów, a także odbiorców ich usług. Przede wszystkim – znacząco wzrosło zainteresowanie sprzedażą i kupowaniem przez internet. To właśnie ten trend spowodował duże zainteresowanie firmami kurierskimi i wzmożone korzystanie z ich usług. Poniżej podpowiemy nieco więcej w tym temacie – jak odnaleźć kuriera na poziomie, jak porównać z sobą oferty różnych firm kurierskich oraz przede wszystkim: jak zamówić usługę kurierską.

Rynek usług kurierskich w Polsce – stan aktualny i prognozy

Rok 2020 był kluczowy dla rozwoju branży kurierskiej. W dużym skrócie – składają się na nią kurierzy, firmy ekspresowe oraz świadczące usługi związane z transportem paczek. Jak wskazują oficjalne prognozy na rok 2023 – roczna liczba nadawanych przesyłek nadawanych w naszym kraju może wzrosnąć do nawet 850 milionów paczek. Polskie wskaźniki wzrostu są na naprawdę wysokim poziomie – przewyższają nie tylko statystyki europejskie, ale również światowe.  

Zmienia się również częstotliwość nadawania paczek. O ile przed kilkoma laty najpopularniejszymi dniami dla usług kurierskich były black friday i zaplanowane akcje wyprzedażowe, a także boże narodzenie, dzień kobiet i matki, to obecnie statystyki te ulegają powolnej zmianie. Coraz częściej przesyłki nadajemy w środku tygodnia, bez związku ze specjalnymi okolicznościami. Z całą pewnością, jest to związane ze wzrastającą popularnością zakupów w internecie.

Najpopularniejsze trendy w usługach kurierskich

Coraz częściej decydujemy się nie tyle na zamówienie przesyłki na nasz adres zamieszkania, co do wybranego punktu odbioru. Paczkomaty, a także inne stacjonarne punkty odbioru paczek – to rozwiązanie wybierane przez coraz większą liczbę osób. Nie powinno to zresztą dziwić. Paczkomatów jest bardzo wiele – a dostęp do nich jest wyjątkowo łatwy (z pewnością przynajmniej jeden paczkomat znajduje się w twojej okolicy).

Ponadto, paczkomaty są dostępne 24 h, przez wszystkie dni tygodnia. Nie musimy umawiać się z kurierem na konkretną godzinę, a następnie martwić się, gdy zacznie się spóźniać. Do paczkomatu podejdziemy wtedy, gdy mamy wolną chwilę – po pracy, w przerwie w ciągu dnia, lub o dowolnej innej porze.

Jak zamówić usługę kurierską bez wychodzenia z domu?

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na dotarcie do kuriera będzie skorzystanie z pomocy platformy logistycznej. Epaka.pl to wybór osób, którym zależy na szybkim i łatwym odnalezieniu firmy kurierskiej gotowej podjąć się transportu paczki. Epaka.pl obejmuje oferty różnych firm, w tym m.in. DPD – najchętniej wybieranego przewoźnika w naszym kraju. DPD w Olsztynie oraz innych miastach naszego kraju jest dla wielu osób pierwszym wyborem, ze względu na niskie stawki oraz wysoką jakość oferowanych usług.

Epaka.pl działa na zasadzie wyszukiwarki, która wyświetla interesujące nas wyniki wyszukiwania. Możemy w ten sposób porównać różne oferty poszczególnych firm kurierskich – zarówno pod kątem ceny, terminu realizacji, sposobu zabezpieczania na czas podróży. Dzięki temu masz pewność, że wybierzesz ofertę najkorzystniejszą finansowo, o terminie realizacji odpowiadającym twoim oczekiwaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here