Pośrednictwo pracy we Wrocławiu

Statystycznie 8 na 10 pracodawców w Polsce miało lub ma problem ze znalezieniem nowych pracowników. Trudna sytuacja na rynku zatrudnienia nie ominęła również Wrocławia, w którym notujemy jeden z najniższych poziomów bezrobocia w całym kraju. W szczególnie trudnym położeniu znajdują się dziś firmy z takich branż, jak budownictwo, gastronomia, IT, produkcja i szeroko pojęty handel. Nie może zatem dziwić, że szybko rośnie zainteresowanie usługą pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Które firmy powinny się na to zdecydować? Sprawdź, czy nie dotyczy to także Twojego biznesu.

Te, które od dawna nie mogą uzupełnić wakatów

Przedłużająca się rekrutacja pracownika jest poważnym problemem, który destabilizuje działanie firmy. Pracodawca nie może się skupić na innych zadaniach, przez co obciąża nimi innych pracowników, a to na pewno nie poprawi atmosfery w zespole. Dodatkowo w pewnym momencie sytuacja może stać się na tyle nerwowa, że przedsiębiorca postanowi zatrudnić kogokolwiek, obniżając swoje wymagania w stosunku do kandydatów i podejmując spore ryzyko.

Dlatego każda firma, która ma spore trudności z pozyskiwaniem pracowników, szuka odpowiednich kandydatów tygodniami, obserwując przy tym spadek wydajności z powodu niedoborów kadrowych, powinna skorzystać z usługi pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Nie jest to ani szczególnie kosztowne, ani kłopotliwe – wprost przeciwnie. Zatrudniona agencja przejmie na siebie wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem rekrutacji, dzięki czemu pracodawca będzie mógł skupić się na innych, pilniejszych zadaniach.

Profesjonalne agencje rekrutacyjne są skuteczniejsze w znajdywaniu odpowiednich kandydatów, ponieważ mają znacznie szerszy zasób strategii pozyskiwania pracowników dla swoich klientów. Przykłady działań podejmowanych przez ekspertów od rekrutacji znajdziesz w artykułach: https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Firmy, które dziś wydają mnóstwo pieniędzy na nieskuteczną rekrutację

Co gorsza, właściciele tych firm nie zawsze dostrzegają ten problem. Wciąż panuje przekonanie, że rekrutowanie pracowników na własną rękę jest najtańsze, ponieważ w zasadzie darmowe. Nic bardziej mylnego. Nie zapominajmy o czasie, który trzeba na to poświęcić, a który w każdej firmie można w przybliżeniu wycenić.

Prawdziwe koszty pojawią się jednak w momencie, gdy firma zatrudni nieodpowiednie osoby. Pociągnie to za sobą lawinę kolejnych problemów: rozwiązanie umowy, wypłacenie wynagrodzenia i ewentualnie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, a następnie ponowne rozpoczęcie rekrutacji.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że przeciągająca się rekrutacja naraża firmę na koszty pośrednie. Mamy na myśli przede wszystkim ryzyko powstawania opóźnień, co negatywnie odbija się na renomie przedsiębiorstwa i w pewnym momencie może spowodować stopniowy odpływ klientów.

Firmy szukające pracowników tymczasowych (w tym ze Wschodu)

Tutaj sprawa jest dość oczywista. Pracowników tymczasowych najlepiej i najwygodniej jest pozyskać z pomocą agencji świadczącej usługę pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Dlaczego? Ponieważ agencja znacznie szybciej skompletuje odpowiedni zespół, zatrudni jego członków we własnej strukturze, a następnie oddeleguje ich do pracy w firmie klienta. Usługa jest więc świadczona na zasadzie outsourcingu pracowniczego, co niesie ze sobą szereg korzyści:

  • to agencja jest faktycznym pracodawcą pracowników tymczasowych,
  • agencja bierze na siebie wszystkie obowiązki pracodawcy, włącznie z obsługą kadrowo-płacową,
  • współpraca w oparciu o umowę B2B i fakturę bardzo upraszcza cały proces wzmacniania zespołu (pracodawca nie musi tworzyć nowych etatów, zachowuje pełną elastyczność, łatwo rozlicza usługę w działalności),
  • firma pozyskuje dodatkowych pracowników wtedy, gdy są oni naprawdę potrzebni, nie ryzykując, że nowe etaty za np. pół roku będą stanowić dla niej duże obciążenie.

Jeśli wiesz już, że czas najwyższy, aby i Twoja firma skorzystała z usługi pośrednictwa pracy we Wrocławiu, to zacznij od znalezienia odpowiedniego partnera. Na dolnośląskim rynku szczególnie dobrą opinią wśród przedsiębiorców cieszy się agencja HR Crew For You, z której ofertą możesz się zapoznać na stronie internetowej https://crewforyou.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here